Про організацію

ЖОГОЛІ „Молодь. Жінка. Сім’я.”

Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідність ЖОГОЛІ „Молодь. Жінка. Сім’я.” зареєстрована 06 червня 2005 року. Основною метою діяльності організації є подолання фізичних та психологічних бар’єрів, зміна суспільної думки щодо людей з інвалідністю, створення безперешкодного доступу у місті, області.

Sample background

НАША МІСІЯ

Nelia-Kovaliuk

"Місія організації - задоволення та захист інтересів своїх членів шляхом участі у реалізації проектів і програм щодо соціальної, психологічної, трудової, медичної та інших видів реабілітації жінок з інвалідністю, інших осіб з інвалідністю, членів їх родин."

Організація є членом всеукраїнської громадської організації ВГСПО Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

ЖОГОЛІ „Молодь. Жінка. Сім’я.” співпрацює з місцевою владою, Житомирською обласною державною адміністрацією, Житомирською міською радою, громадськістю.

Щомісяця експерти по доступності організації проводять виїзні аудити доступності до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури в Житомирській області на предмет доступності для маломобільної групи населення. Щорічно проводиться школа самостійного проживання для людей з інвалідністю в таборі Карітас – Спес, «Надія» у с. Зарічани. Під час заходу проводяться майстер класи: з образотворчого мистецтва, створення виробів побутового застосування, члени організації беруть участь у спортивних змаганнях. Це сприяє набуттю комунікативних навичок, інтеграції у суспільстві.

З 2006 року організація видає журнал «Світло спілкування», з якого і розпочалася ідея створення громадської організації.

3 грудня 2007 року найактивніші члени ЖОГОЛІ „Молодь. Жінка. Сім’я.” взяли участь у Всеукраїнській нараді Президента України „Безбар’єрна Україна” . Голова ГО Ковалюк Н. виступала з доповіддю щодо виконання Указу Президента № 900 в Україні і Житомирській області.

З 2008 – по 2017 роки в рамках реалізації Обласної Комплексної програми соціального захисту інвалідів в Житомирський області було проведено двадцять три виїзних аудитів доступності в містах та селищах міського типу Житомирської області щодо доступності об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури.

Члени організації беруть активну участь у роботі Комітету доступності Житомирської міської ради та Житомирської обласної державної адміністрації. Наразі члени організації входять до складу КД при Мінрегіонбуді.

За підтримки НАЛІУ громадська організація сприяла впровадженню інклюзивної освіти, надаючи виїзні практичні консультації щодо адаптування приміщень для мало мобільних відвідувачів.