Новини

 12 січня 2019 року в приміщенні Житомирської обласної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича відбулася репрезентація 25-го випуску журналу “Світло спілкування”. Можна сказати, що видання має перший серйозний ювілей.

 

Цей номер журналу побачив світ за підтримки департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації, який очолює Прокопець Юрій Васильович.

Перший номер журналу “Світло спілкування” було видано у грудні 2003 року власними силами редакційної колегії. Отже, святкуємо другий ювілей – 15 років життя часопису.

У 2005 році було створено громадську організацію людей з інвалідністю ЖОГОЛІ “Молодь. Жінка. Сім’я”, яку очолила Неля Ковалюк. Відтоді журнал отримав офіційну реєстрацію.

Голова громадської організації Неля Ковалюк згадує, як усе починалося: “Розпочавши видавництво журналу «Світло спілкування», я ніколи не сподівалася, що ми стільки років «проживемо». Справді, то велика, кропітка праця всієї команди: редактора, помічниці, авторів. Були непрості роки, коли ми були в опозиції. Влада не хотіла фінансувати наш журнал. Говорили, якщо хочемо отримати фінансування, треба вступити до потрібної політичної сили, тоді все буде. Ми не вступили...

Минув час і все змінилося. Знову двічі на рік маємо можливість спілкуватися з читачами. Дякую Богу, що ми є і працюємо. Фахівці управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради і департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації формують бюджет на наступні роки, автоматично допомагаючи видавництву, додаючи кошти для того, щоб журнал побачив світ. Мені хочеться подякувати всім людям, які були причетні до видавництва журналу, але боюсь, що когось пропущу і стане прикро… Тому не називатиму їх поіменно.

Хочу подякувати всім, хто задумав журнал, працює над ним, є дописувачем і тим, завдяки кому «Світло спілкування» всі роки видається…

Поміж тим, двадцять п’ятий номер журналу виходить у світ. Таке довголіття – рідкісне явище для нашого часу. А зважаючи на той факт, що це робота Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я», то й взагалі доцільно вести мову про справжнє диво…”

Напевно, це диво ще в далекому 2003 році Євген Васильович Концевич розгледів у маленькому часописі, помітивши щось посутнє і важливе для нашого світу.

“Отже, як на мене, саме таким унікальним духовним вантажем скромний з вигляду на перший погляд журнал “Світло спілкування” здобуває глибину корисної серйозності...” – писав Євген Концевич.

Видно, не випадково Євген Васильович назвав той скромний часопис “Світлом спілкування”, адже добре знав, що спілкування з людиною, яка почує і зрозуміє тебе – то насправді чи не найдорожчий скарб, який сьогодні маємо дуже і дуже високо цінувати.

Саме Євген Васильович обрав головним редактором Григорія Цимбалюка, який перетворив маленький, сіренький часопис на яскраве, літературно-інформаційне видання з високою духовною планкою, про яку говорив видатний житомирський письменник. Напевно, саме ті пророчі слова, а також усі практичні прижиттєві дії Євгена Васильовича, як і його горня опіка видання після відходу, і є тим дивом, яке нині має назву “Світло спілкування”.