Новини

Напередодні Дня космонавтики, 11 квітня 2019 року члени ЖОГОЛІ «Молодь.Жінка.Сім’я» відвідали Музей космонавтики ім. С.П. Корольова.

 

Ще декілька років потому така мандрівка для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках була справді «космічною», тобто неможливою, тому що не було доступу до музею. Лише завдяки наполегливій праці голови громадської організації Нелі Ковалюк ця мандрівка стала реальністю: в музеї було створено безбар’єрний, інклюзивний простір.

Із самого початку атмосфера музею захоплює і надихає до далеких, невідомих подорожей. Велетенські супутники, посадкові модулі та ракетні двигуни просто вражають уяву. В музеї представлені унікальні експонати, які учасники побачили, могли доторкнутися і сфотографуватися біля них. Під час екскурсії ми отримали багато нової і цікавої інформації. Екскурсовод із задоволенням відповідала на різноманітні запитання, поглиблюючи наші знання про перебування космонавтів у відкритому космосі.

Після екскурсії учасники заходу мали змогу познайомитися з картинами заслуженого художника України Олексія Горбенка. 11 квітня 2019 року з нагоди Всесвітнього Дня авіації та космонавтики та 100-річчя з дня народження художника в музеї космонавтики ім. С.П. Корольова відбулося відкриття експозиції ювілейної виставки українського живописця.

На виставку завітали представники міської та обласної влади, громадськість. Картини та історичні відомості для організації виставки передав онук митця Святослав Горбенко.

З 1961 по 1990 роки Олексієм Горбенком було створено портретну галерею п’ятнадцяти героїв – космонавтів і байконурівців. Олексій Горбенко присвятив цій історичній місії тридцять років свого творчого життя. Портрети перших космонавтів художника знаходяться в Державних історичних музеях України, Білорусії, Німеччини та приватних колекціях усього світу. В аудиторії – музеї імені С.П. Корольова, в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», знаходиться портрет Сергія Корольова роботи 1983 року.

За цю чудову, космічну подорож члени ЖОГОЛІ «Молодь.Жінка.Сім’я» завдячують начальнику управління культури та туризму Житомирської облдержадміністрації Парфентієвій Тетяні Миколаївні та голові ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.» Нелі Ковалюк.