Новини

           У 2019 році виповнилося 10 років ратифікації Україною конвенції ООН про права осіб з інвалідністю(КПОІ) та Факультативного протоколу до неї. У березні поточного року – 10 років, як КПОІ стала частиною українського законодавства (вступила в дію). напевно, цього часу достатньо, щоб перейти від дискусій про те, як краще облаштувати життєдіяльність людей з інвалідністю, до – як створити умови для реалізації ними прав людини на рівні з іншими.


           З жовтня по грудень 2019 року громадською організацією «Молодь. Жінка. Сім’я.» було проведено моніторингові дослідження щодо імплементації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю в Житомирській області, в рамках проекту «Впровадження Національної стратегії з прав людини, як спосіб зменшення дискримінації людей з інвалідністю», що реалізувався ГС «ВГО «НАІУ» спільно з Посольством Великої Британії.
            Під час реалізації проекту, в Житомирській області, було здійснено: збір інформації, направлення інформаційних запитів, проведення вибірки місцевих програм, опитування осіб з інвалідністю, представників громадських об'єднань, посадових осіб.
         На сьогоднішній день, вся інформація, яка була зібрана в Житомирській області, Вінницькій, Донецькій, івано-Франківській, Луганській, Полтавській, Черкаській та Чернівецькій областях об’єднана у посібнику «Включення і рівність» (2020р).
                 Завдяки підтримці Посольства Великої Британії в Україні, наданій на реалізацію проекту «Імплементація національної стратегії у сфері прав людини, як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю», ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (далі – НАІУ) спільно з іншими всеукраїнськими та місцевими громадськими об’єднаннями провела моніторинг, результати якого пропонуються у цьому виданні.
              Моніторинг включення стандартів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю до «Національної стратегії у сфері прав людини» та інших довгострокових рішень в Україні.

ІнклМайдан 3

 

 

 

 

БердичівТеатрЗала 1

БердичівТеатр 2Жсквер 3БердичівТеатрЗала 1

Жсквер 4МАЙ