Новини

     За підтримки Міжнародної організації «Pact»Pact Ukraine, яка впроваджує проєкт «Жінки України: залучені, незламні, спроможні» за фінансової підтримки Уряду Канади, Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.» впроваджує проєкт «Жінки за рівний доступ до адмінпослуг». Метою проєкту було проведення гендерних аудитів доступності трьох ЦНАПів Житомирської області.


     Протягом всього періоду було проведено п’ять фокус-груп для жінок з інвалідністю різних нозологій. Жінки говорили про те, як можна отримати послуги в ЦНАП (центрах надання адміністративних послуг) жінкам з порушенням слуху, зору. З’ясували, що незалежними, при отримані послуг, можуть себе почувати жінки, які пересуваються на інвалідних візках, якщо приміщення є архітектурно доступним. Найбільш проблем виникають у жінок/дівчат, які мають інтелектуальні порушення.
       Провівши опитування дізналися з якими проблемами стикаються жінки з інвалідністю йдучи за послугами до ЦНАПу. Людям з інвалідністю з порушенням слуху, для отримання послуг у ЦНАП потрібно мати сурдоперекладача або онлайн переклад. Жінкам/дівчатам з порушенням зору потрібно вміти надавати якісні послуги фахівцям центру. Тобто робота на сьогоднішній день не закінчується, вона тільки розпочалась.
Ми здійснили гендерний аудит доступності трьох ЦНАПів: Житомира, Бердичева, Романова.
ЦНАПи Житомира та Бердичева, після реконструкції, є гарними і зручними. Експерти по доступності надали рекомендації щодо покращення зручності жінкам з інвалідністю при отримані послуг.
       У Романові ЦНАП знаходиться на другому поверсі. На сьогодні адмінпослуги люди з інвалідністю можуть отримати лише на першому поверсі, викликавши фахівців.
           У зв’язку з пандемією ми вимушені були перебудувати нашу роботу. У Житомирі ми працювали у малих групах. Наші колеги з Романова теж будували свою роботу виходячи з ситуацій що складались. Ми розпочали таку важливу роботу і збираємось її продовжувати надалі, для того, щоб отримання послуг у ЦНАПах Житомирської області стало гендерно доступними.

0Z1A9318

0Z1A9359

 0Z1A9327

0Z1A9349

0Z1A9352

0Z1A9363

ЛОГО ВІРНЕ