Новини

            «Голос жінок і лідерство – Україна» таку назву має проєкт підтриманий Урядом Канади, що впроваджується Українським Жіночим Фондом.
Група експертів ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.» здійснила гендерний аудит доступності ЦНАПу в ТГ Пулини, що на Житомирщині.
Кожна територіальна громада: міська, селищна має свій ЦНАП, але всі вони різні по своїй роботі, розмірам, підходам. В Пулинах нас зустрів голова ТГ і керівник ЦНАПу.


         Наші експерти миттєво провели майстер – клас щодо обслуговування жінок і чоловіків з інвалідністю різних нозологічних груп. Демонстрували проблеми і можливості незрячих, нечуючих, людей які пересуваються на інвалідних візках. Сервіс УТОГ 24/7 є великою підтримкою і зв’язком між нечуючою людиною і фахівцем в різних галузях, але про це не всі знають.
        Фахівці ЦНАПу розповіли скільки і яким чином надаються послуги жінкам і чоловікам з інвалідністю. Як фахівчині знаходять вихід з складних ситуацій.
         Навчання учасників семінару провели у місцевій школі де мали можливість перевірити доступність об’єкту, який входить до програми «Велике будівництво». Гарна школа, прибудинкова територія, доступна туалетна кімната. Багато цікавого і корисного продемонструвала нам директорка місцевої школи.
          Заступниця директора Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та головний спеціаліст Департаменту соціальної політики ЖМР розповіли про співпрацю з ЦНАПами області та про зміни в сучасному законодавстві щодо отримання ТЗР (технічних засобів реабілітації).
         В Житомирській області вищевказаний проєкт реалізовує Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.». "Гендерний аудит доступності – інструмент захисту прав жінок з інвалідністю", таку назву має проєкт, який реалізовує організація.

2

1

14

15

е

ть

фюю