Новини

24-28 липня 2017 року у ТК "Буковель" відбувся семінар-тренінг для фахівців громадських організацій людей з обмеженими руховими можливостями з питань організації реабілітаційних програм на рівні громади, а також презентація діяльності громадських організацій представниками різних областей України.

 

 

Микола Макар співорганізатор семінару, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області розповідає: “Ми вже не вперше проводимо подібні семінари у Буковелі, адже це одне з небагатьох місць в Україні, де люди на візках можуть почувати себе повноцінними членами суспільства. Дякуючи тому, що керівництво курорту прислухається до наших зауважень та підказок, тут люди з обмеженими фізичними можливостями мають змогу безперешкодно відпочивати, бо й номери відповідні є, і проїзд по території забезпечено. Особливо приємно, що комплекс Voda збудований з урахуванням потреб людей на візках, а це і доступні туалети, і зручні заїзди, відсутність сходів та найголовніше – спеціальний підйомник для занурення в басейн.”

Неля Ковалюк, голова ЖОГОЛІ “Молодь.Жінка.Сімя” поділилася своїми враженнями щодо семінару-тренінгу:“Всі дні, які ми працювали на семінарі, говорили про законодавство, яке існує в питанні реабілітації, обмінювались досвідом, думками, вчились, як працювати з виконавчою владою з питань реабілітації. Учасники обговорювали, як маємо працювати в умовах децентралізації, як вміло використати цей момент для нас,бо гроші "пішли" на місця. Ми вчилися і проговорювали цікаві моменти співпраці. Але коли я на власному досвіді відчула, що таке реабілітація в умовах цивілізації! Вперше (після Євпаторійського центру НКСІУ) я не використовувала допомогу супроводжуючих – у комплексі VODA, де багато басейнів, саун, соляних кімнат, туалетних кімнат, лежаків, було все зручно та доступно. Не повірила, що я в Україні. А коли мене, група сервісу комплексу, занурила до басейну, використовуючи підйомник. Я відчула себе "зіркою", противно, звичайно. Оточуючи почали мене знімати, робити селфі. Якийсь такий "шухер" навели. Звичайні речі, які використовують у світа багато років, для нас, поки що є диковинкою. Зручно, незалежно і приємно. Тішилася реабілітаційними моментами і отримувала задоволення. І зрозуміла, що оточуючих ще довго нам прийдеться навчати. Дякую за працю і навчання працівників комплексу VODA, нашому колезі Миколі Макару. Бо коли нам зручно і комфортно, то хтось над цим попрацював!»