Новини

Тамара Глазунова

Відпочинок з друзями

Що й казати, кожен із нас мріє про відпочинок з друзями на природі. Щойно сонечко починає пригрівати, як нас невтримно тягне до зеленого царства. А уявіть собі людину з інвалідністю, яка перебуває на візку, майже весь рік сидить вдома і бачить навколишній світ лише через вікно... Зайве казати, яка це радість для таких людей справжнє свято! І таке свято, а по суті подорож у казку, щорічно для людей з інвалідністю влаштовує Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я», за підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, під керівництвом дієвої, наполегливої жінки, представниці НАІУ в Житомирській області Ковалюк Нелі Дмитрівни.

Католицький табір «Карітас-Спес» у селі Зарічани, де відпочивала наша спільнота, розташований у сосновому лісі, на березі річки Тетерів. Корпуси та інші приміщення табору пристосовані і доступні для людей на візках. Була продумана і кожна година відпочинку: проведено зустріч із юристом, щоб ми набули нових правових знань, проводилися різні духовні вправи, під час яких можна було ставити запитання, або ж просто ділитися своїм духовним досвідом. На майстер-класах ми навчилися власноруч оздоблювати кухонні дошки, підставки під кружки, застосовуючи методику декупажу, розмальовували тканинні «кавові» сердечка, робили квіти в техніці «канзаші».

У вільний час каталися на човні, співали, спілкувалися, ділилися спогадами і планами на майбутнє біля вечірнього вогнища, смакуючи смаженими ковбасками та насолоджуючись навколишньою природою. А ще спокійно споглядали, як сонечко сідає за обрій, купає пізні теплі промінчики у річці, створює червоні доріжки на тлі темної води…

Від щирого серця хочемо подякувати начальнику управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА Гресь Світлані Миколаївні за підтримку і розуміння. Дякуємо заступнику директора Фонду захисту інвалідів у Житомирській області, депутату Богунської районної ради Тетяні Дмитрівні Денисенко за інформаційну та законодавчу науку, небайдужість до потреб людей з інвалідністю і членів їх родин. Дякуємо юристу Пенсійного фонду у Житомирській області Ользі Денисенко за фахове тлумачення майбутньої пенсійної реформи, перерахунок пенсій тощо. До речі, всіх учасників семінару дуже зацікавила ця інформація, виникло багато запитань, на які вони могли отримати вичерпну відповідь.

Великий інтерес викликала розповідь представника ТОВ «Форвард орто» Дмитра Дубовика. Присутні дізналися про можливість отримання за кошти бюджету таких речей як: протезно-ортопедичні вироби, крісла колісні, ортопедичне взуття, а також про можливість вибору цих речей самостійно.

Духовно та фізично нам допомагали сестра Нікола і сестра Славомира із Конгрегації сестер Божественного Відкупителя та сестра-паллотинка Йоланта, за що ми щиро вдячні їм. Щодня ми слухати цікаві конференції священика отця Олексія, який перебуваючи на інвалідному візку, сумлінно виконує працю духовного наставника.

Збагаченні духовно, ми отримали силу і наснагу надалі жити і працювати, боротися з хворобами і підтримувати ближнього.

Таки нелегко було розлучатися. Коли покидали табір, Наталка Бурлак із сумом мовила: «Сьогодні ввечері я почну рахувати дні до наступного року». Майже всі присутні відповіли: «Ми також!»

Родина Обшта: Андрій та Наталя

Андрій: «Вкотре ми мали можливість відпочити фізично, збагатитись духовно. Спілкування між членами організації та учасниками семінару принесло велике задоволення. Веселі вечори, ігри в бочче надали можливість навчитись чогось нового і гарно провести час це дуже приємно.

Спільний побут, їжа та ночівля стали приводом для тіснішого об’єднання наших інтересів, що зблизило і наші родини.

Наталя: «На такому заході я вже втретє, дуже задоволена, раніше не була на подібних семінарах. Участь у майстер-класах з декупажу, розфарбовування виробів із тканини та виготовлення квітів надало можливість навчитись робити різні подарунки для своїх друзів і для себе.

Хотілося б іще раз побувати на таких заходах».

Родина Поляковських: Ніна і Володимир

Ніна: «Ми із задоволенням їдемо в с. Зарічани до табору «Карітас-Спес», щоб з родиною отримати психологічну, фізичну, духовну підтримку і великий дар – спілкування.

З нетерпінням чекаємо на цю зустріч. Ми виховуємо двоє діток з інвалідністю. Тільки на цей захід ми маємо можливість виїхати всією родиною разом, відпочити, почути нову інформацію.

Цікаво було грати у бочче, брати участь у майстер-класах. Корисною була також інформація про нову реформу пенсії, про працевлаштування людей з інвалідністю і забезпечення протезно-ортопедичними виробами та інвалідними візками, взуттям тощо.

Завдяки фінансовій підтримці благодійників ми можемо відпочивати у таборі всією родиною. Впевнена, що романтичні вечори біля вогнища, пісні, танці та розваги запам’ятаються надовго. Щира подяка всім!»