Новини

Гра в бочче вже давно захопила членів ЖОГОЛІ «Молодь.Жінка.Сім`я». І це не дивно, тому що бочче — це гра з м’ячем, яка походить від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі і в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці. На сьогодні спортивна гра бочче популярна в цілому світі. Більше ніж 50 країн світу входять до складу міжнародної федерації бочче.

 

23 вересня 2017 року, ми мали змогу взяти участь у відкритому міському турнірі з бочче, який проходив в рамках фестивалю толерантності «Люди з необмеженими можливостями». Організатором заходу є ГО «Я - мама» за підтримки Житомирської міської ради.

Наталка Бурлак зайняла перше місце у номінації “Воля до перемоги”. Вітаємо! Сама Наталка про свою перемогу говорить так: “ Коли мене запросили взяти участь у змаганнях, я була не дуже впевнена, що зможу там бути за станом здоров’я. Але в душі налаштувувала себе взяти участь і отримати перше місце. Мої рідні і знайомі тільки посміялися, але я дуже переживала і сподівалася, що перше місце буде за мною. Я не дійшла до фіналу, але все ж таки отримала перше місце у другому турі. І ще мене взяли до збірної команди Житомирської області. Я дуже рада і дякую організаторам за таку чудову нагоду!”

До збірної, крім Наталки Бурлак, увійшло шість чоловік, серед них і наш Андрій Обшта.

Так тримати, наші переможці!

Гра в бочче має давню традицію: в Туреччині було знайдено кам'яні кулі -прототипи бочче, датовані 7000 до н.е. Також в Єгипті були знайдені подібні об'єкти в гробниці (2 тисячоліття до н.е.) Згодом кулі для гри виготовляли зі слонової кістки; вони були дуже дорогі головним чином тому, що вибиралися лише найбільш однорідні слонячі бивні (1 з 50). З винаходом бакеліту кулі для гри в бочче почали виготовляти з цього матеріалу, що зробило цей вид спорту доступнішим.

Бочче зазвичай грають на ґрунтовому чи заасфальтованому полі (27 метрів в довжину і від 2,5 до 4 метрів у ширину).

Гра відбувається між двома гравцями або двома командами (по два, три або чотири гравці в кожній). Матч розпочинається випадково вибраною стороною, якій надається можливість кинути менший м'яч джек (інші назви - боччіно, палліно) з одного кінця ігрового поля в зону довжиною 5 м, яка закінчується на відстані 2,5 м від дальнього кінця поля. Якщо гравці, що почали гру, два рази не влучають м'ячем в цю зону, інша команда отримує можливість кинути джек у довільно вибрану зону.

Гравець (команда), що влучить джеком у необхідну зону, отримує можливість першим кинути кулю. Як тільки кинули першу кулю, інша сторона також отримує можливість кинути свою першу кулю. Далі хід переходить до команди, куля якої знаходиться далі від джека, і так триває, доки одна з команд не використає всі свої чотири кулі. Тоді друга команда використовує кулі, що залишилися в неї. Підрахунок балів: команді зараховується один бал за кожну кулю, яка знаходиться ближче до джека, ніж найближча до нього куля суперників. Тривалість гри варіюється в залежності від регіону (як правило, до 7-13 балів).

Гравцям дозволяється кидати м'яч в повітрі. Зазвичай цей прийом використовується для того, щоб підштовхнути джек або бочче (кулю) у вигіднішу позицію.

Використано матеріали з Вікіпедії