Новини

05-06 квітня 2018 року відбувся у конференц-залі готелю «Reikartz Житомир» дводенний навчальний семінар-тренінг «Методологія та стратегія співпраці з представниками місцевих органів влади для створення умов адаптації виборчих дільниць для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю».

Організатор заходу - Неля Ковалюк, радник Віце-прем’єр-міністра України Г.Зубка, голова ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.», регіональний представник ВГО НАІУ в Житомирській області. Метою заходу є поширення та подальше впровадження методології моніторингу доступності виборчих дільниць та адвокатування включення людей з інвалідністю до виборчих процесів. Розпочався тренінг за участю заступника голови Житомирської ОДА Ярослава Лагути та регіонального представника ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» Нелі Ковалюк.

  Вітаючи учасників заходу, Ярослав Лагута зазначив: «Ми розуміємо, що попри позитивні напрацювання, у нас попереду ще багато роботи. І, в першу чергу, допомагати координувати наші дії має саме громадськість. Зміни повинні відбуватись не лише в облаштуванні побуту, але в масовому сприйняті, що поруч з нами є люди з інвалідністю, котрі також мають повноцінне право долучитись до виборчого процесу».

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (International Foundation for Electoral System, IFES), за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку USAID, продовжують впровадження в Україні пілотного проекту «Оцінювання доступності виборчих дільниць для виборців з інвалідністю».

Перший етап цього проекту було успішно впроваджено у 2016-2017рр та території Полтавської області. Оцінювання доступності виборчих дільниць, яке відбулося за методикою, логістикою і консультативною допомогою НАІУ та IFES отримало широкий розголос і має дієві наслідки:

  • відбулося зрушення, які активізували адаптацію до потреб осіб з інвалідністю виборчого процесу(внесення змін у законодавство про вибори);

  • створена і діє робоча група при ЦВК, яка сприяє участі осіб з інвалідністю у політичному житті суспільства;

  • у Полтавській області розроблено стратегію змін на найближчі роки щодо покращення стану доступності об’єктів громадського призначення, на яких розташовано виборчі дільниці;

  • перші кроки стратегії у 2017 році було успішно впроваджено на території 16 районів Полтавської області.

Виконавчий директор ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» Наталія Скрипка наголосила: «Сподіваємося, що Житомирська область стане другою в Україні, де буде успішно реалізовано проект щодо адаптації виборчих дільниць для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю. Полтавський досвід нам довів, що лише за умови активної співпраці органів влади з громадськими організаціями людей з інвалідністю можна змінити ситуацію на місцях. Тому ми у Житомирі, бо саме тут налагоджено такий рівень взаємодії».

Участь в тренінгу взяли близько 40 осіб з Житомирської та Полтавської областей.

Протягом 2-х днів представники громадських організацій людей з інвалідністю разом із представниками органів влади обговорювали питання щодо міжнародного досвіду в забезпеченні та реалізації виборчих прав осіб з інвалідністю; підготовки та реалізації стратегії змін щодо покращення стану доступності об’єктів громадського призначення, на яких розташовано виборчі дільниці; методики проведення аудитів доступності громадських закладів тощо. Працюючи в групах, учасники семінару-тренінгу провели навчально-практичний аудит доступності  холу та приміщень конференц-зали готелю «Reikartz Житомир».