Новини

5 червня 2018 року в Домі української культури зібралася громада м. Житомира, щоб відзначити 83-річницю з дня народження відомого письменника і дисидента, житомирянина Євгена Концевича.

 

Голова ЖОГОЛІ “Молодь. Жінка. Сім’я” Неля Ковалюк заздалегідь потурбувалася, щоб захід пройшов в ошатній будівлі, яка має давню історію і непересічну архітектуру, а нині є осередком примноження традицій і збереження духовності – своєрідним оберегом української культури.

Простора зала ледь вмістити всіх друзів, знайомих та й просто шанувальників творчості Євгена Концевича. Серед гостей можна було побачити знаних у місті письменників, поетів, акторів і художників. Приємною несподіванкою для організаторів став факт присутності великого числа молоді. Душа радіє з того, що підростає небайдуже, творче покоління.

За усталеною традицією ведучою щирого і щемного дійства була заступник головного редактора журналу “Світло спілкування” Лілія Демянюк.

Вісім років житомиряни святкують день народження Євгена Васильовича без нього. Сумно не бачити його відкритої, щирої посмішки, блакитних, як високе небо, очей, які випромінювали радість і щастя від спілкування з людьми. Адже він дуже любив зустрічати гостей на своєму подвір’ї під легендарною грушею. Те обійстя просто купалося в запашних квітах, а поряд лагідно вуркотіли його улюблені голуби...

Душа правдиво танула і підіймалася вгору легеньким пір’ячком.

З Євгеном Васильовичем було неймовірно легко і добре!

Цьогорічним подарунком для Євгена Концевича був черговий, уже 24-й випуск журналу “Світло спілкування”. Цей номер побачив світ за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

Маємо сподівання, що у Вічній країні Євген Васильович тішиться тим, що його справа не загальмувалася, не пропала даром. Адже журнал, який він благословив на довге життя, сьогодні набирає обертів, “товстішає”, намагається втримати ту високу, духовну планку, яку так цінував він сам.

Видно, не випадково Євген Васильович, маючи пророчі здібності, запропонував редагувати журнал Григорію Цимбалюку. І саме в особі пана Григорія він побачив ту людину, яка своєю життєвою позицією і відповідальністю зможе втримати журнал на плаву, попри всі бурі й негаразди.

Пам’ять про Євгена Васильовича зберігається не лише завдяки журналу “Світло спілкування”. У Житомирі є вулиця, яка носить ім’я Євгена Концевича; на фасаді старої будівлі 23-ї школи, де навчався письменник, встановлено меморіальну дошку, а силами педагогів там же створено музей Концевича; за життя Героя України Якова Зайка діяла Міжнародна премія імені лицаря нескореного українського духу Євгена Концевича; видано книжку спогадів про Євгена Концевича “Лицар нескореного духу”, яка на обласному конкурсі “Краща книга року” отримала гран-прі, її було визнано найкращою книгою 2014 року. До речі, нещодавно під час презентації у Національному музеї літератури перевидання цієї книжки надзвичайно високо оцінили провідні фахівці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

Нині підготовлено ескіз пам’ятника Рушнику Євгена Концевича (потрібна лише згода місцевої влади на встановлення пам’ятника унікальному явищу Рушнику Концевича).

Великою мірою усіма цими здобутками маємо завдячувати скромному Григорію Цимбалюку, який докладає багато зусиль для того, щоб зберігалося в поколіннях славетне і чисте ім’я Євгена Концевича.

24-й випуск журналу “Світло спілкування” миттю розійшовся серед присутніх, а дещо пізніше він потрапить в бібліотеки міста й області до своїх постійних читачів.

Бажаємо всім нам приємного прочитання і до нових зустрічей!