Новини

     Експертами ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.», на запрошення керівництва Житомирського обласного Апеляційного суду, був здійснений аудит доступності приміщення суду. Аудит розпочався з перехрестя вулиці Святослава Ріхтера, де було досліджено:

а) чи існує пониження бордюрного каменю для маломобільних груп населення?

б) чи ширина тротуару відповідає ДБН?

 

     Далі представник суду та експерти організації продовжили обстеження паркувальних місць та вхідної групи приміщення суду. Найскладнішим виявилось дістатись до вхідних дверей приміщення. Нескінченна кількість сходинок виявилась найскладнішою перешкодою для маломобільних відвідувачів. В самому приміщенні широкі двері, коридори, доступний ліфт та туалетна кімната дають можливість вільно пересуватись різним категоріям людей з інвалідністю вже сьогодні. Також на сходинках, на початку та в кінці, нанесена жовта фарба для людей із залишковим зором. На дверях нанесено маркування, цифри в ліфті нанесені по Брайлю, існує навігація.

     Можна сказати, що робота адміністрації суду в напрямку архітектурної доступності ведеться. Експертами організації були надані практичні рекомендації щодо усунення недоліків в питанні доступності приміщення Апеляційного суду.